svitanka: (Default)
[personal profile] svitanka
 Я продовжую продиратися крізь кілька-метрові речення "Музею" і щоб так би мовити завершити мій попередній пост за темою, висловлю припущення, що роман не редагували, бо редакторською послідовністю (якщо почав щось транслітерувати - то тримайся хоча б одного стилю) там і не пахне. Ну і оскільки я вже майже закінчила (якісь 100 сторінок дочитати - вже погоди не змінить) кілька вражень. Авторка дуже смішна в своїх хрестоматійних уявленнях про "шляхетний" зовнішній вигляд. Смішна тому, що її книжне альтер-его достоту протилежне її самої зовнішності. Смішна тому що її ідеальний "шляхетний" герой так дбайливо описаний - подобається! - потім знецінюється порівнянням до Кларка Гейбла - (ну це отой кіно "серцеїд" з низеньким лобиком,вусиками і масним волоссям) - і властиво, вся магія зникає. Ідеальна героїня з усіма ореолами навколо її героїчної постаті схожа на вилицювату німкеню Дітріх - це теж щось з перекручених уявлень про шляхетну красу українки. Добре, полишимо...

Погані герої, всі як один говорять російською, чи смішним суржиком. Мдя... категоричність доцільна хіба з вуст якоїсь 16-річної слинявої і прищавої ура-патріотки, але аж ніяк не з-претензією-на інтелігентність жінки за сорок. Смішно, їй-бо. І трохи гидко. Ну-да ну-да, пригадую, я десь прочитала дуже смішний і дуже влучний пост про якусь ура-патріотичну книгу, де наш герой сплош і рядом голубоокий красень з зіркою у лобі, а антигерой звісно якась наволоч остання схожа зовні на суміш гобліна і щура. Змилуйтеся, жіночко, та вже навіть Голівуд давно постановив, що антигерой буває і красивіший і розумніший за ідеального "зірко-в-лобі-носця". 

Розвиток характерів, як ви вже напевно самі переконалися прочитавши книгу, в "Музеї" відсутній як такий. Герої статичні, картонні і весь 800-сторінковий простір зайнятий їхніми малопотрібнми і малоцікавими рефлексіями. Помічено, Забужко не любить молодих. Отак просто - молоді дівчата в неї викликають якусь древню відразу. Вони теж говорять російською і в них - увага! - целюліт, і вони всі як одна мін"єтчиці. Автор цю тему розвинув на прикладах стажистки Насті і секретарки Юлічки. 

Да, до речі, упівська тема (хоча весь час переслідувало враження, що я вже десь таке читала і не раз) - сподобалась... БИ, якби не знову ж таки животрепещуща для автореси тема мін"єту і сексу в самих різнокаліберних позах і місцевостях. Виявляється ідеальний герой любить трахатися аки кріль з першими попалими під руку - кхм, під руку? - дівчатами. Те що він "на війні" чи там тєжко поранений - його мало гребе. Альтер-его писательки теж зовом плоті не гребує, вона і так вміє і отак і на столі і під столом і вообще... Добре, я закінчую. Авторка, здається, все ніяк не допише свою першу книгу. І тулить і тулить секс-дослідження і в тему і не в тему. Може я сноб - не може, а так і є - але про секс в криївці я читати не хочу. Якщо вже почали міфологізувати героїв, які вишукано говорять українською, складають вірші при повнім місяці і віддано несуть в серці образ тієї "єдиної" - нет в мире прекрасней Дульсинеи - то не зкидайте їх з п"єдесталів, і не відкривайте їх справжні личини, може не набагато кращі аніж у тих, які "суміш гобліна і щура".  Простеньке оповіданнячко "Вишневі ночі", за яким колись на початку 90-х зняли простенький і без претензій фільм - про любов між упівкою і "режимним" - набагато чесніший і приємніший до прочитання, аніж оцейво. Дякую за увагу.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

svitanka: (Default)
svitanka

August 2011

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 06:05 pm
Powered by Dreamwidth Studios