svitanka: (Default)
[personal profile] svitanka


Я довго думала, ЩО написати про першу частину сьомого фільму про чаклуна Гаррі Поттера та його вірних друзів. На фоні цієї кіно-інсталяції попередня шоста частина, навіть видається досить пристойною. Хоча ані словечка я не заберу від свого відгуку минулорічної давнини. http://svitanka.livejournal.com/84198.html

Те що весь екранний час відданий людям, які неспроможні витягти на собі і трьох хвилин того самого екранного часу – головна проблема картини. Так, я в курсі що ці самі діти дорослішали у нас на очах і типажно від самої першої частини були майже ідеальними Гаррі, Роном і Герміоною. Але якщо в перших частинах їм і грати особливо не потрібно було – милі дітлахи під керівництвом головного дитячого режисера всія Голлівуду прекрасно вписались в казковий антураж – а в досить таки похмурому світі Куарона (та й в подальших екранізаціях) їх попідруки тягнули всілякі Рікмани, Олдмани, комп’ютерні дракони та Гіпогріфи, то в цій недо-частині трійко героїв без своїх Хогвортських мантій просто губляться в пустельних декораціях без жодних ознак шпилястих башточок на горизонті… 

Не зрозумійте мене неправильно, як відданій прихильниці Поттеріани, мені все одно приємно протягом двох годин дивитися на проходки героїв вулицями, чи сидіння в наметі, але ж всі ми розумні люди і при цьому чудово розуміємо, що з нас тупо тягнуть гроші за абсолютне і нічим незамасковане «ніщо». Я чесно прочитала всі сім книжок Роулінг, половину з них в оригіналі, включно з сьомою книгою, яка розважала мене на пляжі в січні 2008 року (ну так, в теплих краях діло було). На четвертій книзі мене відвідала думка, що пані Роулінг злегка зписалася. Дух книги трохи піднісся на п’ятій – мені сподобалася тема дорослішання героя, нищівна поразка його колишніх кумирів, розуміння що світ не ділиться на білих і чорних – всі ці речі були благополучно залишені за кадром екранізації, звісно… Так само - всі головні теми були викинуті з екранізації шостої книги. 

І от, звершилося, сьому книгу вирішили розбити на дві частини, аби вмістити все-все-все. В результаті, дві години герої безсистемно пересуваються з однієї локації в іншу і провадять якісь малозрозумілі діалоги «Рон у нас нічого не було» - кхм, щось не пригадую щоб тема «кохання» Рона до Герміони була розкрита в попередніх фільмах настільки, щоб прозвучали подібні виправдання. На додачу, горокракс, котрий впливає на своїх «носіїв» наче перстень Саурона; незрозуміла анімація мало не на 10-ть хвилин там де можна було в двох словах розповісти невигадливу казочку; зіжмакана сцена в замку Малфоїв (оце то так Рончик переживав коли катували його кохану? Кхм-кхм), ну і ясна справа еротична сцена з сукнею малопривабливої Джинні (хоча що там, Гаррік теж не гарнішає з роками). 
Танець Гаррі і Герміони мені запам’ятався гадаю тому, що купа френдів вже відзначила цей момент, як найжвавіший з усієї цієї нудоти. Таки так, найжвавіший. 
Добру частину фільму мене мучила одна думка, що була б це робота студента першокурсника – поставили би незалік за відсутність зав’язки-кульмінації-розв’язки, та і власне за відсутність розвитку сюжету і сюжету, як такого. 

Ну і про супутні моменти перегляду: оскільки дивилися ми кіно пізно ввечері, в дощ, в "заштатному" кінотеатрі Жовтень, в напівпорожньому залі - тема "рагулів" глядачів була абсолютно не розкрита :) Всі були чемні, ніхто не приперся посеред сеансу загороджувати екран, ржущі і чавкаючі малолєтки були відсутні як клас і нічиї мобільні не дзвонили. Даздра кінотеатр Жовтень - ура! 

УПД    А ще одне: дубляж. Не знаю як вам, але писклявий голос двадцятирічної Ватсон, чи то пак 17-річної Герміони, сильно так ріже вухо. Та і тембр голосу Гаррі теж трохи не в тему. Тим приємніше було швиденько так переглянути вчора ввечері серії 5 і 6 вдома на компі в оригіналі. 

Date: 2010-11-28 10:49 am (UTC)
From: [identity profile] ledilid.livejournal.com
ну в кінотеатр на нього ми й так не збиралися...
але, може, хоч із торрентів є сенс скачати?)))
Edited Date: 2010-11-28 10:49 am (UTC)

Date: 2010-11-28 11:23 am (UTC)
From: [identity profile] archervarius.livejournal.com
нісагласєн. нормальне таке підліткове мило, по духу дуже схоже на книжку - 7-й том теж затягнутий і похмурий. анімація казки про смерть цікава - схожа по духу на епізод з крабами-каменями у ІІІ частині "Піратів карибського моря". із задоволенням подивився під поп-корн у кінотеатрі

Date: 2010-11-28 11:31 am (UTC)
From: [identity profile] irishhighlander.livejournal.com
А я от недавно симпатичний фільм на "чародійську" тематику подивився. Простенько, але зав’язка-розвиток-кульмінація-розв’язка - все на місці :) І намальовано гарно :)

Date: 2010-11-28 02:42 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
Мене дубляж Герміони ще минулого року вибив з колії... Але щодо нудності я вважаю, ти неправа - ну що зробиш, якщо вона так написала? Та й переживання їхні за текстом насамперед внутрішні, те, що того не передали у фільмі - то вже інше питання... І горкракс впливає за текстом, так що дарма ти - це найближча до книжки частина. Хоча теж підкомкана місцями, зокрема сцена у Малфоїв.
Мені, до речі, теж 4 частина видається чи не найнуднішою, а від п"ятої пищу весь час.

Date: 2010-12-01 09:40 am (UTC)
From: [identity profile] svitlja4ok.livejournal.com
Ти просто вщент розкритикувала фільм :) Я вже давно так прискіпливо не дивлюся екранізації книжок. По-перше, тому, що вони зазвичай гірші за те, що я уявляла, читаючи книжку. По-друге, бо дійсно важко передати почуття і переживання на екран. Та й не та аудиторія у Поттеріани, щоб заглиблюватися у внутрішній світ героїв на екрані. На перший план виходить казковістю сюжету, зворушливість особистих характеристик головних героїв і часто їхньої поведінки, якісь кумедні герої або інші ситуації, описані Роулінг, які можуть оживити дещо похмуру атмосферу закінчення серії.
Я, наприклад, в захваті від сумочки Герміони (її місткості насамперед :)); і те, як ця тема була передана, мені сподобалося і в сюжеті, і в озвучці. Ну, не дуе вдалося попереживати Рону... зате як Емма Уотсон непогано страждала :) відчуття морозу по шкірі і щеміння у серці можу відмітити :)
Загалом, я б можливо й передивилася фільм, якби був вільний час. До речі, на захист фільму ще скажу, що мої батьки пішли дивитися його минулої суботи як елемент святкування вінчання :) і їм сподобалося :)

Profile

svitanka: (Default)
svitanka

August 2011

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 19th, 2017 12:56 pm
Powered by Dreamwidth Studios