svitanka: (Default)
[personal profile] svitanka


Я довго думала, ЩО написати про першу частину сьомого фільму про чаклуна Гаррі Поттера та його вірних друзів. На фоні цієї кіно-інсталяції попередня шоста частина, навіть видається досить пристойною. Хоча ані словечка я не заберу від свого відгуку минулорічної давнини. http://svitanka.livejournal.com/84198.html

Те що весь екранний час відданий людям, які неспроможні витягти на собі і трьох хвилин того самого екранного часу – головна проблема картини. Так, я в курсі що ці самі діти дорослішали у нас на очах і типажно від самої першої частини були майже ідеальними Гаррі, Роном і Герміоною. Але якщо в перших частинах їм і грати особливо не потрібно було – милі дітлахи під керівництвом головного дитячого режисера всія Голлівуду прекрасно вписались в казковий антураж – а в досить таки похмурому світі Куарона (та й в подальших екранізаціях) їх попідруки тягнули всілякі Рікмани, Олдмани, комп’ютерні дракони та Гіпогріфи, то в цій недо-частині трійко героїв без своїх Хогвортських мантій просто губляться в пустельних декораціях без жодних ознак шпилястих башточок на горизонті… 

Не зрозумійте мене неправильно, як відданій прихильниці Поттеріани, мені все одно приємно протягом двох годин дивитися на проходки героїв вулицями, чи сидіння в наметі, але ж всі ми розумні люди і при цьому чудово розуміємо, що з нас тупо тягнуть гроші за абсолютне і нічим незамасковане «ніщо». Я чесно прочитала всі сім книжок Роулінг, половину з них в оригіналі, включно з сьомою книгою, яка розважала мене на пляжі в січні 2008 року (ну так, в теплих краях діло було). На четвертій книзі мене відвідала думка, що пані Роулінг злегка зписалася. Дух книги трохи піднісся на п’ятій – мені сподобалася тема дорослішання героя, нищівна поразка його колишніх кумирів, розуміння що світ не ділиться на білих і чорних – всі ці речі були благополучно залишені за кадром екранізації, звісно… Так само - всі головні теми були викинуті з екранізації шостої книги. 

І от, звершилося, сьому книгу вирішили розбити на дві частини, аби вмістити все-все-все. В результаті, дві години герої безсистемно пересуваються з однієї локації в іншу і провадять якісь малозрозумілі діалоги «Рон у нас нічого не було» - кхм, щось не пригадую щоб тема «кохання» Рона до Герміони була розкрита в попередніх фільмах настільки, щоб прозвучали подібні виправдання. На додачу, горокракс, котрий впливає на своїх «носіїв» наче перстень Саурона; незрозуміла анімація мало не на 10-ть хвилин там де можна було в двох словах розповісти невигадливу казочку; зіжмакана сцена в замку Малфоїв (оце то так Рончик переживав коли катували його кохану? Кхм-кхм), ну і ясна справа еротична сцена з сукнею малопривабливої Джинні (хоча що там, Гаррік теж не гарнішає з роками). 
Танець Гаррі і Герміони мені запам’ятався гадаю тому, що купа френдів вже відзначила цей момент, як найжвавіший з усієї цієї нудоти. Таки так, найжвавіший. 
Добру частину фільму мене мучила одна думка, що була б це робота студента першокурсника – поставили би незалік за відсутність зав’язки-кульмінації-розв’язки, та і власне за відсутність розвитку сюжету і сюжету, як такого. 

Ну і про супутні моменти перегляду: оскільки дивилися ми кіно пізно ввечері, в дощ, в "заштатному" кінотеатрі Жовтень, в напівпорожньому залі - тема "рагулів" глядачів була абсолютно не розкрита :) Всі були чемні, ніхто не приперся посеред сеансу загороджувати екран, ржущі і чавкаючі малолєтки були відсутні як клас і нічиї мобільні не дзвонили. Даздра кінотеатр Жовтень - ура! 

УПД    А ще одне: дубляж. Не знаю як вам, але писклявий голос двадцятирічної Ватсон, чи то пак 17-річної Герміони, сильно так ріже вухо. Та і тембр голосу Гаррі теж трохи не в тему. Тим приємніше було швиденько так переглянути вчора ввечері серії 5 і 6 вдома на компі в оригіналі. 

Date: 2010-11-28 10:49 am (UTC)
From: [identity profile] ledilid.livejournal.com
ну в кінотеатр на нього ми й так не збиралися...
але, може, хоч із торрентів є сенс скачати?)))
Edited Date: 2010-11-28 10:49 am (UTC)

Date: 2010-11-28 11:01 am (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
Я ж кажу, що я відданий прихильник :) Я всі фільми дивилась в кінотеатрі, а деякі і не один раз (в кінотеатрі ж :). Про те скільки раз я деякі серії переглянула вдома на компі я краще змовчу - он вчора ввечері "на перемотці" ще раз зиркнула на номери 5 і 6 в оригіналі.

Так що, як на мене, дивитися все одно варто в кінотеатрі, ібо гарні пейзажі, а що вже вдома, то ясне діло - є сенс :)

Date: 2010-11-28 11:32 am (UTC)
From: [identity profile] irishhighlander.livejournal.com
До речі, кінотеатр (якщо брати конкретно наш львівський "Кінопалац") не влаштовує власне якістю зображення. HDTV копії на компі краще виглядають.

Date: 2010-11-28 11:36 am (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
а, так, до слова я в Жовтні теж помітила що плівка якась бита була кілька разів якісь плями побігли по екрану - напевно коли змінювали плівку. Та і чіткість підгулявша. Так що тут ти правий, в класній якості на компі картинка шо нада. Правда ширину кіноекрану вдома важко передати :)))

Date: 2010-11-28 11:48 am (UTC)
From: [identity profile] irishhighlander.livejournal.com
ну як сказати... якщо хороший монітор дюйми на 24, широкоформатний, то дуже навіть непогано :)

Date: 2010-11-28 11:56 am (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
ну у мене монітор поскромніше буде :) Ще варіант простирадло на стіну і проектор.

Date: 2010-11-28 11:23 am (UTC)
From: [identity profile] archervarius.livejournal.com
нісагласєн. нормальне таке підліткове мило, по духу дуже схоже на книжку - 7-й том теж затягнутий і похмурий. анімація казки про смерть цікава - схожа по духу на епізод з крабами-каменями у ІІІ частині "Піратів карибського моря". із задоволенням подивився під поп-корн у кінотеатрі

Date: 2010-11-28 11:31 am (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
на колір і смак, як відомо... "Мило" вже давно не підліткове. Та й, власне, симптоматично що ГП докотився до того, що його "милом" обізвали. І справді, ця частина, вже "Сутінки" почала злосно нагадувать, а це клініка. Мені анімація видалася малопотрібною, та й вибивалася вона з картинки дуже сильно. "Піратів" я подужала тільки першу частину і троха другої, так що не в курсах.
Ясно, що я всі фільми ПОттеріани переглядаю з задоволенням, просто задоволення все менше і менше порівняно з феєричними враженнями від перших частин.

Date: 2010-11-28 11:31 am (UTC)
From: [identity profile] irishhighlander.livejournal.com
А я от недавно симпатичний фільм на "чародійську" тематику подивився. Простенько, але зав’язка-розвиток-кульмінація-розв’язка - все на місці :) І намальовано гарно :)

Date: 2010-11-28 11:34 am (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
я так поняла Учень Чаклуна, маєш на увазі? :)
Якшо чесно мені він не вельми сподобався, так на один раз глянути та й по всьому. Але то шо "зав’язка-розвиток-кульмінація-розв’язка" на місці то так :))) Іноді ще деякої "вмєняємості поїсходящего" додать не завадило б ггг :)))

Date: 2010-11-28 11:47 am (UTC)
From: [identity profile] irishhighlander.livejournal.com
Я й не кажу, що шедевр. Але як симпатична казка-бойовик-комедія, тобто хороше розважальне на один перегляд - дуже навіть :)
А на "поттерах" наразі стабільно засинаю, коли в друзів дивлюсь :)

Date: 2010-11-28 11:55 am (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
ну на першій частині сьомого фільму заснути - не дивина :) Так що якшо ше не дивився, готуйся до двох годин приємної дрімоти :) Вдома то точно без кави я б не витримала. Але ж вдома перемотати можна єслі шо.

Date: 2010-11-28 02:42 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
Мене дубляж Герміони ще минулого року вибив з колії... Але щодо нудності я вважаю, ти неправа - ну що зробиш, якщо вона так написала? Та й переживання їхні за текстом насамперед внутрішні, те, що того не передали у фільмі - то вже інше питання... І горкракс впливає за текстом, так що дарма ти - це найближча до книжки частина. Хоча теж підкомкана місцями, зокрема сцена у Малфоїв.
Мені, до речі, теж 4 частина видається чи не найнуднішою, а від п"ятої пищу весь час.

Date: 2010-11-28 02:52 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
розумієш, те що в книжці читається не нудно - не завжди так виглядає на екрані. Є певні нюанси адаптації книжок, і не завжди внутрішні рефлексії та переживання вдається вдало перенести на екран. От і тут, таки да - в фільмі не передали :) Я ж не закидаю, що книжка нудна. Роулінг таки так накрутила там з три короба різного-всякого, але читалося доволі живєнько. Про вплив голокракса - з книги чесно, скажу не згадала, але ж явне запозичення з Володаря Перстнів так чи так :)
Ти про четверту книгу чи екранізацію? Мені книга не дуже сподобалась (екранізація її лише повторила по суті), а п"ята навпаки сподобалась дуже - одні нові герої типу Луни чого варті - а от екранізація лише так "по верхах" не порівняти з книгою.

Date: 2010-11-28 03:00 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
мені це шляння по лісах було трохи нудно читати. А, забула погодитись, що мультик про братів кончений :)
четверта і п"ята - я говорила про книжки, екранізаціх теж відповідні. Але я вважаю за ідеальну Амбрідж у фільмі решту гріхів екранізації можна вибачити. Вазагалі п"ята книжка як на мене чи не найкраща - динамічна, вже достатньо доросла і дотепна. Четверта відверто так собі, а фільм ще гірший.

Date: 2010-11-28 03:32 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
Так-так Амбриджка зачотна - факт. Мені теж з усіх книг найбільше до вподоби п"ята і ще мабуть - третя. І жодна з їхніх екранізацій не дотягнула... Особливо шкода п"яту книгу, там багато важливого було, власне для розкриття багатьох персонажів в тій же сьомій книзі - але режисер наплювати хотів на все те важливе.
А щодо сьомої, я її доволі швидко прочитала, хоча і не на одному подиху, але швидко. Половина взагалі так само швидко з голови вивітрилася. Не зачепило, на відміну від тієї ж п"ятої. Укр. перекладу до речі, так досі і не купила, так що на поличці не повна серія стоїть пока шо.

Date: 2010-11-28 03:38 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
я все за винятком 4 частини читала англійською, зараз потрошки почитую укрпереклад в неті - і якось не надто він мені подобається...
у мене теж улюблені 5 і 3 :) Щоправда втілення Сіріуса мені не подобалось, попри любов до Олдмана. Чомусь Белатрікс після Азкабану могла добре виглядати, а він ажніяк.

Date: 2010-11-28 03:51 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
у мене інглішем вийшло тільки 1-3 і сьому. Українським перекладом всі - крім сьомої :) В українському перекладі мене єдине що серйозно дратує - це мова Малфоя. Я там в минулорічному пості розгніваний абзацик щодо цього вставила :) Добре що в фільмах "геніального" винаходу Морозова-ібн-Малковича не повторили. І Малфой розмовляє там нормально. Книги, імхо треба перередагувати і перевидати з урахуванням зауваження щодо мови Малфоя. Да. Аристократи не розмовляють як гопніки. Але Малкович і Морозов видно не в курсах. (А що укр. переклад в інеті викладений? Не знала... "абабівський"?)

А щодо екранізації третьої книги, мене після магічно-чудесних перших двох частин розчарувала якась брудно-мрачність, плюс знову таки Малфоя там казна-чим виставили. Що за фігня їй богу, Роулінг наче ніде його хлюпіком дрожащім не виписує. Пихатим, зарозумілим, "мажором" - може і так. А от Сіріус, скажімо так залишив мене нейтральною. Хоча, за книгою він явно молодший і куди як гарніший.

Date: 2010-11-28 03:55 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
Да, мова Малфоя мене теж здивувала... а мені не подобається відчуття пошарпаності тексту, таке враження, що англійський синтаксис мало підігнали під наш... але я ще почитаю, подивлюся.
А Сіріус теж аристократ, а показали бомжа :(

Date: 2010-11-28 04:09 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
а вапше, да, пригадую у мене були питання до Сіріуса. Якраз через бомжуватий вигляд і татуювання. Якось не в"яжеться з аристократизмом, таки так. Але то до п. Куарона претензії і його збоченого бачення світу Гаррі Поттера, якому (баченню тобто) багато хто співав оди. Олдмен хоча б харизмою потім взяв глядачів :).
Пожди от другої частини сьомої екранізації - коли в епілозі наша трійця підросте. Згідно з фотографіями з знімальних майданчиків, тридцятирічні виглядають як потаскані життям та ще й пропиті діди і баби під 60-ть років. У шокє... Ти бачила ті кадри?

Date: 2010-11-28 05:33 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
нєє, поділись

Date: 2010-11-28 06:07 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
я вже не пригадую де саме бачила, якщо знайду лінку де вони всі є сфоткані - кину. Зараз поверховим пошуком "типу Гаррі Поттер епілог" гугляться лише розокремлені фотки на різних сайтах і блогах :) Для повноти враження нада знайти усіх.

Date: 2010-11-28 06:24 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
НУ от наприклад :) На російському сайті не полінувалися і усьо геть чисто виклали. Там внизу стрічечкою до фіга фоток - розважайся! Щиро погоджуюсь з коментом колись десь прочитаним, що Люціус Малфой чи там Снейп в свої за 50-ть виглядав куди красивіше аніж оці всі загримовані "30-річні".
http://thedeathlyhallows.ru/photo/production/24_27may2010/37-0-525

Date: 2010-11-28 06:49 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
капець...а бідна Джинні все не гарнішає, хіба під старість така нормальна кобітка вийшла :) У нас щоразу, коли вона на екрані з"являлася, реакція була одна - та що ж вона така страшна

Date: 2010-11-28 07:09 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
ггг, кіно-Джіні це така типова некрасива і навіть ні разу неприваблива дівчина з овечим підборіддям, яке "в старості" стало ще більш овечим. Але, ну що тут скажеш... Роулінг Гаріка з Джіні вирішила зпарувати, але хто це знав у 2001-му коли це дитятко пройшло кастинг на непомітну секундну роль. ІМХО треба було міняти і швидко, бо між цими акторами нуль "іскри".
Але "зістарили" їх всіх просто кошмарно. Ті кіношники шо взагалі реальних людей за 30-ть не бачать? Та всі герої вже по суті виглядають на близько до тридцятника. Особливо кремезний Ронище і Малфой. Не набагато вони зміняться до своїх реальних 30-ти.

Date: 2010-11-28 07:12 pm (UTC)
From: [identity profile] jaroguara.livejournal.com
кремезний Ронище однозначно кращий за дохлого чаморошного гаріка...

Date: 2010-11-28 07:15 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
хахаха, погоджуюсь :) Як герой мені, насправді подобається Гарік, але шо актор не вельми гарно подорослішав то факт :) Але не відняти, в кіно він вигляда краще аніж на бекстейдж фотках незагримований і без очочків :) А такий симпатичний хлопчик був.

Date: 2010-12-01 09:40 am (UTC)
From: [identity profile] svitlja4ok.livejournal.com
Ти просто вщент розкритикувала фільм :) Я вже давно так прискіпливо не дивлюся екранізації книжок. По-перше, тому, що вони зазвичай гірші за те, що я уявляла, читаючи книжку. По-друге, бо дійсно важко передати почуття і переживання на екран. Та й не та аудиторія у Поттеріани, щоб заглиблюватися у внутрішній світ героїв на екрані. На перший план виходить казковістю сюжету, зворушливість особистих характеристик головних героїв і часто їхньої поведінки, якісь кумедні герої або інші ситуації, описані Роулінг, які можуть оживити дещо похмуру атмосферу закінчення серії.
Я, наприклад, в захваті від сумочки Герміони (її місткості насамперед :)); і те, як ця тема була передана, мені сподобалося і в сюжеті, і в озвучці. Ну, не дуе вдалося попереживати Рону... зате як Емма Уотсон непогано страждала :) відчуття морозу по шкірі і щеміння у серці можу відмітити :)
Загалом, я б можливо й передивилася фільм, якби був вільний час. До речі, на захист фільму ще скажу, що мої батьки пішли дивитися його минулої суботи як елемент святкування вінчання :) і їм сподобалося :)

Date: 2010-12-01 03:11 pm (UTC)
From: [identity profile] svitanka.livejournal.com
Ну тут екранізації гіршають від фільма до фільма. Перший і другий фільм мені взагалі видаються дуже і дуже милими. А потім пішла фігня, бо майже цілком зникла магія. Особливо я розстроїлась п"ятою екранізацією, бо книга мені сподобалась надзвичайно.
Сумочка Герміони (привіт "Мері Попінс") мені теж сподобалась :) Але щодо акторської гри трійці, на жаль таки не погоджусь... Нічого з їхніх екранних спроб "емоцій" мене не проймає. Але це ж не значить шо я їх не люблю просто так "нізащо" :))) Фільм я передивлюсь як тільки він вийде у якості, це вже традиція, я їх всіх передивляюсь. Просто розбивати на дві частини не треба було.

Profile

svitanka: (Default)
svitanka

August 2011

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 06:16 pm
Powered by Dreamwidth Studios